Kuukausittainen arkisto:tammikuu 2014

Linkkejä

Seuraavassa on muutamia hyödyllisiä linkkejä. Luetteloa päivitetään.

Lapin liiton kaivostoimintaan liittyvät sivut: http://www.lappi.fi/kaivosteollisuus

Gold Fields Ltd kotisivu englanniksi: http://www.goldfields.co.za

Lapin ELY-keskus YVA-selostusmateriaali: http://bit.ly/1aqlQzr

YLE uutinen Suhangon kaivoksesta: http://yle.fi/uutiset/suhanko_seuraava_suurkaivos/6400820

Pro Kaivos suomalainen kaivosalan verkkopalvelu: http://www.prokaivos.fi/sivut/etusivu

Talouselämä: http://www.talouselama.fi/

Mining Weekly: http://miningweekly.com/

Mining Magazine: http://www.miningmagazine.com/

Mining Journal: http://www.mining-journal.com/

Yhteystietoja

Toiminnanharjoittajan yhteystiedot:

Gold Fields Arctic Platinum Oy, Ahjotie 7, 96320 Rovaniemi

  • Services Manager Juha Rissanen; puh. 0408446671; juha.rissanen(at)gfexpl.com

* * * * * * * * * *

YVA-konsultti: Pöyry Finland Oy

  • YVA projektipäällikkö Titta Anttila; puh. 0103328285; titta.anttila(at)poyry.com
  • Voimalinja YVA projektipäällikkö Markku Nissi; puh. 0103328345; markku.niss(at)poyry.com

SVA-konsultti: Pöyry Finland Oy

  • Kalle Reinikainen; puh. 0103328372; kalle.reinikainen(at)poyry.com
  • Jari Laitakari; puh. 0103328303; jari.laitakari(at)poyry.com
  • Ville Koskimäki; puh. 0103328438; ville.koskimaki(at)poyry.com